Daha Fazla Bilgi?
Hizmetlerimizle ilgili daha fazla bilgi almak için "Bilgi Talep Formu"nu doldurunuz.
Bilgi Formu

ISO standatlarından bildiğimiz bir kuralı hatırlayalım “Ölçemezseniz, düzeltemezsiniz”. Web sitenizde ziyaretçi aktivitelerini doğru ölçemezseniz, doğru pazarlama aktiviteleri oluşturamazsınız. Web sitenizin ziyaretçilerinin aksiyonlarını ölçmede, bir çok araç olmakla beraber en kapsamlılarından biri ve üstelik ücretsiz olanı Google Analytics dir.

Google Analytics ile bir çok web analiz programından alabildiğimiz,


bilgilerini alabiliyoruz.

Bunun dışında profesyonel servisimiz ile aşağıdaki ekstra özellikleri de kullanarak derin ve detaylı analiz yapma şansınız olmaktadır.

 

E-Ticaret Modülü

1- E-Ticaret Modülü

Eğer websiteniz doğrudan satınalma içerikli bir e-ticaret sitesi ise, sizin için vazgeçilemez araçlardan biri de Google Analytics E-Ticaret Modülüdür. Bu Modül sayesinde websitenizdeki tüm verileri, ciro,işlem ve maliyet gibi gerçek rakamlarla kıyaslama imkanınız olacaktır.

 

Herhangi bir kaynaktan gelen ziyaretin birebir cironuza etkinizi ölçümleyerek pazarlama faaliyetlerinize doğru yön verebileceksiniz.


2- Tracking

Hem Websitenizi ziyaret eden kullanıcıların profilini görebilmek hem de devam eden pazarlama faaliyetlerinize yön verebilmek için bazı veriler hayati önem taşır. Örneğin websitenizi ziyaret eden kullanıcılar yaş aralığı ya da cinsiyeti gibi bilgiler sizlerin daha spesifik kampanyalar oluşturmanıza imkan tanıyacaktır. İşte bu gibi konularda Google Analytics ile ihtiyaç duyduğunuz verilere ulaşabilir ve bu verileri Analytics genel verileri ile kıyaslayarak detaylı raporlamalara sahip olabilirsiniz.
  Tracking


Filtreler 3- Filtreler

Google Analytics filtreleme özelliğini temel olarak ele alırsak; raporlarınıza dahil etmek istemediğiniz ziyaretlerin Analytics verilerinde gözükmemesini sağlamaktır. Örneğin şirket içi ziyaretleri veya bölgesel ziyaretleri filtreleyerek sadece hedeflediğiniz konumlardan gelen ziyaretleri içeren özelleştirilmiş raporlara ulaşabilirsiniz.
4- Hedefler

Analytics Hedefleri isminden de anlaşılacağı gibi sizin için hedef oluşturan ziyaretleri/sayfa gösterimlerini analiz etmenize yarayan bir modüldür. Özellikle E-Ticaret modülü entegre edilmemiş bir Analytics hesabı için hayati değerler taşır. Sizin için hedef; bir satın alma yolu olacağı gibi herhangi bir sayfanızda geçirilen süre de önem arz edebilir. Ziyaretçilerin istediğiniz hedefe ulaşmada geçtikleri adımları ya da bu adımlardan çıkma nedenlerini detaylı bir şekilde analiz ederek, gerekli düzenlemeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
Hedef


IAB Turkey

Valid XHTML 1.0 Transitional

markasıdır.
Veron Reklam
MoreClick bir